• Gebruikers 32076
  • Artikelen 18
  • Hits op artikelen 467727

We hebben 59 gasten en geen leden online

 

 

 

 

Tonnie Verwoert

Winnaar van de 3e editie van het Zeelands Kampioenschap driebanden

 

 

Kampioen Cees Geerts wisseltrofee 

 

 

Op vrijdag 7 juni wist Tonnie Verwoert in een enerverende partij driebanden Joey Bongers het nakijken te geven.

Beide spelers hadden het in de aanloop naar deze wedstrijd bijzonder goed gedaan met soms prachtig gemaakte ballen en 

nu moesten ze het samen uitvechten wie zich de beste cq sterkste mocht noemen voor 1 jaar in Zeeland. 

 


Hoe is een en ander gegaan in de voorwedstrijden?

In de A klasse waren er dit jaar 14 inschrijvingen en in deze klasse waren de verschillen niet echt groot te noemen.

Toch wisten twee deelnemers dusdanig goed te spelen dat ze een promotie naar de B wisten te behalen.

Albert v Dongen en Patricia Dekkers zien we volgend jaar terug in de B. 

Jeannette Habraken deed mee als figurant en Manuela v Boxtel kon op de finaleavond niet meedoen vanwege andere verplichtingen.

De uitslagen van de A:

Albert v Dongen 22 0.293 3 P
Jeannette Habraken (fig) 20 0.267 4 P
Patricia Dekkers 20 0.267 3 P
Manuela v Boxtel 18 0.240 2  
Tonnie Verwoert 17 0.227 2  
Theo v/d Bolt 17 0.227 2  
         

De hoogste serie in de A werd gemaakt door Patricia Dekkers met 3 car.

 

In de B klasse zoals gewoonlijk weer de meeste inschrijvingen.
Ook hier weer sterke spelers aan de kop van het klassement.
Met 2 spelers die gepromoveerd zijn naar de C volgt hier de uitslag van de B klasse.


De uitslagen van de B:

Mari Celen 33 0.440 3 P
Peter Huvenaars 31 0.413 3 P
Louis v/d Ven 24 0.320 4  
Ton Kandelaars 22 0.293 3  

De hoogste serie in de B werd gemaakt door Mark Dekkers met 4 car.

 

In de C klasse hadden zich dit jaar 8 deelnemers gemeld. 
Waar vorig jaar Twan Janssen van zich deed spreken, was het dit jaar de beurt aan Candy v Uden.

Hij wist met een moyenne van 0.507 de rest van het veld achter zich te houden met vaak prachtige caramboles.
Toch was het niet genoeg voor promotie naar de D klasse.

 

De uitslagen van de C:

Candy v Uden 38 0.507 5  
Jan de Louw 35 0.467 4
Antoon v Uden 33 0.440 2
Rien v Beek 32 0.427 3
         

De hoogste serie in de C werd gemaakt door Candy v Uden met 5 car.


In de D klasse evenals in 2023 slechts 8 deelnemers maar dat mocht de pret niet drukken.
Vorig jaar moest Joey met 38 car. nog genoegen nemen met de 3e plaats, dit jaar waren 38 car. voldoende voor de 1e plaats in cat. D
Twan Janssen werd met 35 car. 2e waar hij vorig jaar met ruim 55 car. glorieus 1e werd. Tijden veranderen!!!
Rien v Gaal en Antoon v/d Brand maakten het kwartet compleet.

De uitslagen van de D:

Joey Bongers 38 0.507 6
Twan Janssen 35 0.467 3  
Rien v Gaal 33 0.440 4  
Antoon v/d Brand 31 0.413 4  
         

De hoogste serie in de D werd gemaakt door Joey Bongers met 6 car.

Woensdag 5 juni werd de finale van de A gespeeld en vrijdag de overige klassen.
Alle klassen spelen een vast aantal te maken caramboles.
Klasse A:    7 car.
Klasse B:    10 car.
Klasse C:    15 car.
Klasse D:    20 car.

Om klokslag 19.00 uur begon de halve finale van de A klasse en gingen Albert v Dongen en Theo v/d Bolt van start en op de andere tafel gingen Patricia Dekkers en Tonnie Verwoert aan hun halve finale beginnen.
Theo was in 25 beurten veruit de sterkste en met 2 -7 gaat Theo door naar de finale
Op de andere tafel hadden ze 28 beurten nodig om tot een winnaar te komen. Met het kleinst mogelijke verschil wist Tonnie met 6 - 7 te winnen van Patricia.
Tonnie en Theo spelen dus de finale van de A

In de B klasse gingen Mari Celen en Piet de Louw en Peter Huvenaars en Louis v/d Ven de finalepartijen spelen.
Piet de Louw weet in een formidabele partij driebanden Mari Celen op grote achterstand te zetten.
Met een moyenne van bijna 1.000 weet hij de finale te bereiken (stand was 3 - 10 in 11 beurten)
Op de andere tafel zat het venijn in de staart. Bij de stand 7 - 7 heeft Peter in de 30e beurt de nastoot.
De bal caramboleert op miraculeuze wijze tegen de andere bal en zodoende weet hij in de nabeurt het verschil te maken en gaat met 8 - 7 naar de finale.

In de C klasse staan Candy v Uden en Rien v Beek tegenover elkaar en Jan de Louw krijgt Antoon v Uden als tegenstander.
Op beide tafels heeft men de volle 30 beurten nodig en Candy blijft met 12 - 9 de baas overe Rien v Beek en Jan de Louw gaat met 6 - 5 door naar de finale ten koste van Antoon v Uden.

In de D klasse hebben ze ook allemaal de volle 30 beurten nodig en hier gaat Joey Bongers met 13 - 10 door ten koste van Antoon v/d Brand en Rien weet zich met 11 - 14 Twan Janssen van het lijf te houden.

De finale van de A ging tussen Tonnie Verwoert en Theo v/d Bolt en Tonnie weet zijn goede spel van de voorrondes vast te houden en ook nu weet hij in 12 beurten de winst voor zich op te eisen en finisht met 7 - 4. 
Tonnie kampioen van de A klasse. 

Cat A 

Patricia v Lent en Tonnie Verwoert

niet op de foto Albert v Dongen en Theo v/d Bolt

De finale van de B 

Deze wedstrijd gaat tussen Piet de Louw en Peter Huvenaars en ook Peter weet de concentratie te behouden en weet in 24 beurten met 10 - 7 te winnen van Piet.

Cat B

VLNR: Piet de Louw, Louis v/d Ven, Peter Huvenaars, Mari Celen

 



De finale van de C 

Deze finale gaat tussen Candy v Uden en Jan de Louw. Beide spelers hebben in de voorrondes laten zien dat ze echt wel een balletje kunnen raken.
Niemand durft geld te zetten op het verloop van deze wedstrijd.
Toch komt er in de 28e beurt een winnaar in de persoon van Jan de Louw. Met 15 - 13 weet hij de volgenmde ronde te bereiken.

 

Cat C 

VLNR: Antoon v Uden, Jan de Louw, Candy v Uden

Niet op de foto Rien v Beek

 

 

De finale van de D 

Joey Bongers en Rien v Gaal gingen van start voor hun finalepartij.
Het zag er naar uit dat Rien de betere papieren in handen had, maar gaandeweg de partij kreeg Joey meer grip op de wedstrijd en en kwam na 30 beurten als overtuigende winnaar uit de strijd met de cijfers 18 - 13. Mooie pot biljart

Cat D 

VLNR: Rien v Gaal, Joey Bongers, Twan Janssen

Niet op de foto Antoon v/d Brand

 

Rond de klok van 20:00 uur konden de halve finales van de Cees Geerts wisseltrofee gespeeld gaan worden.


Joey Bongers werd na loting gekoppeld aan Peter Huvenaars. Mooi detail is dat Peter in een ver verleden Joey de beginselen van het biljarten heeft bijgebracht.
Nu was het dus de leermeester tegen de leerling en de leerling heeft bijzonder goed opgelet!!!
Joey moest er 13 maken tegen Peter 11 en het was na 3 beurten al een gelopen race. 
Joey legde een fenomenaal goede partij biljart op het laken en in 9 beurten was de partij ten einde met op het scorebord een stand van 13 - 3. Klasse Joey

Tonnie Verwoert krijgt Jan de Louw als tegenstander ; Tonnie dient er 6 te maken en Jan 13.
Jan weet met zijn 9 car. nog een heel eind te komen maar 26 beurten had Tonnie nodig om tot zijn totaal van 6 te geraken en gaat dus door naar de finale van de Cees Geerts wisseltrofee, waar hij Joey Bongers zal treffen. 

Wie wordt de kampioen van 2024?

Joey moet 13 car. maken tegen Tonnie 6. Is dit een ongelijke strijd??  
Beide spelers hebben in de voorliggende wedstrijden laten zien dat ze een balletje kunnen raken, dus alles ligt open.

Gezien zijn libre spel zou Joey in het voordeel kunnen zijn, maar driebanden is toch echt een ander verhaal.
Toch weet hij op een lichte voorsprong te komen, maar Tonnie weet de aanvallen goed af te slaan en blijft geconcentreerd spelen.

In de 17e beurt is het toch echt gedaan en weet Tonnie Verwoert de 3e editie van het Zeelands Kampioenschap driebanden op zijn naam te schrijven.

 

 

 

Tonnie,

namens iedereen van harte gefeliciteerd

 

 

 

20230526 220056

Zeelands Kampioen driebanden 2024

 

TONNIE VERWOERT

 

 

 

 

 

 

De bekers zijn ook dit jaar weer geschonken door:

 

 

Makelaardij van Casteren

 

bekers 

 

Wederom hartelijk dank voor het sponsoren van onze bekers

 

 

Speelschema ZK 2024

 

Tellen en schrijven ZK 2024

 

ZK 2024 uitslagen 

 

 

 

Het 4e Zeelands Kampioenschap 3-banden wordt georganiseerd van 15 t/m 23 mei 2025!!

 

Houdt deze data vrij in uw agenda!!!!!!!!

Kampioenengalerij Landerds/Zeelands kampioenschap

2000 Peter v/d Linden       2010 Ruud Willems   
2001 Harrie de Groot 2011 Willy Heurkens   
2002 Wim Verbeeten 2012 Peter v/d Linden
1993     Harrie de Groot           2003 Peter v/d Linden 2013    Peter Paashuis
1994 Sjaak Pluk 2004 Richard Schippers 2014 Mark v Venrooy
1995 Frans v Meurs 2005 Harrie de Groot 2015 Piet vd Sanden 
1996 Cees Broeren 2006 Jaco v/d Ven 2016 Martien Verstraten 
1997 Wiel Pelzer 2007    Frans v Meurs 2017 Broer v Uden 
1998 Herman v/d Wijst 2008 Nick v/d Bolt 2018 Piet Verbruggen 
1999 Harrie de Groot 2009 Peter Huvenaars 2019 Jan de Louw 
2023  Henk Bongers 
2024 Ton Verwoert